Úvod Blog Tip na netradiční dřevěný nábytek? Zkuste sestavy z eukalyptu

Tip na netradiční dřevěný nábytek? Zkuste sestavy z eukalyptu

10. 09. 2018 Rady a tipy

Medově hnědé eukalyptové dřevo je mimořádně tvrdé a odolné. Ne nadarmo se v Austrálii používalo i ke stavbě domů a mostů. Dnes se z něho zhotovuje netradiční dřevěný nábytek, který na vaši zahradu přinese cenově dostupný luxus.

Prohlédněte si sestavy z eukalyptu v naší nabídce. Naleznete mezi nimi kulatý stůl Malaga s pěti nebo šesti polohovacími křesly, rozkládací obdélníkový stůl Santiago se čtyřmi polohovacími křesly či moderní zahradní sedací soupravu Scaffold v lákavém modrém provedení. Každý set je jiný, ale všechny mají takový šmrnc, že je můžete směle umístit i do interiéru. Univerzální využití je hlavním rysem současného zahradního nábytku, ať už dřevěného, kovového či ratanového.

Sestava zahradního nábytku SCAFFOLD
Sestava zahradního nábytku SCAFFOLD

Jak pečovat o eukalyptový nábytek

Nábytek z eukalyptového dřeva neobsahuje tolik přirozených olejů jako například nábytek z teaku. Proto se musí napouštět olejem co nejčastěji, zvláště je-li vystavený povětrnostním vlivům. Určitě ale po zakoupení nového modelu a vždy na začátku nové sezóny.

Ostatně teakový olej je nezbytným doplňkem každého zahradního nábytku z exotického dřeva. Obsahuje vyváženou směs lněných, terpentýnových, levandulových olejů a bezaromatových rozpouštědel. Proniká hluboko do dřeva a chrání ho tak před nepříznivými vlivy. Navíc umocňuje odstín a přirozenou texturu dřeva.

Bez olejování totálně zešedne…

Říkáte si, co by se stalo, kdybyste teakový olej nepoužívali? Váš eukalyptový nábytek by se postupně zabarvil do šedo-stříbrné až temně šedé barvy, z které se dá k původnímu odstínu navrátit jen těžko. Pokud se vám taková vyhlídka nelíbí, raději eukalyptový nábytek preventivně ošetřujte.

Existují i speciální čisticí prostředky pro běžnou údržbu po stolování, dá se však použít i voda s mýdlem a na závěr hlavně dostatek čisté vody. Z nástrojů zvolte kartáček, nikoli drátěnku. Počítejte i s tím, že v místě přikrytí, třeba ubrusem, bude mít eukalyptový nábytek rozdílnou barevnost, což je přirozená vlastnost dřeva.

Sestava zahradního nábytku SANTIAGO 1+4
Sestava zahradního nábytku SANTIAGO 1+4

K péči o sestavy z eukalyptu patří i průběžné utahování šroubů, zejména pokud nábytek necháváte venku i přes zimu. Do volných spojů by totiž mohla vniknout voda, která po zmrznutí velmi ohrožuje dřevo. Lepší je tedy nábytek na zimu uschovat, ideálně v chladné garáži či sklepě, v němž proudí dostatek vzduchu.

Sestavy z eukalyptu jsou elegantní a houževnaté – rozhodně je můžeme doporučit. Uvidíte, že jejich údržbu budete mít za chvíli „v malíčku“.

Zpět na blog

Další úlovky z blogu
Prakticky i zábavně ze světa nábytku a zahrady

Máme je pohromadě. Nejprodávanější zahradní sestavy tohoto roku

Blíží se konec roku a s ním i čas bilancování. Někdo přemýšlí o svém životě a nad tím, co by mohl v příštím roce vylepšit, my zkoumáme prodeje. Rozhodli jsme se sestavit seznam nejprodávanějších sestav zahradního nábytku za celý rok 2018! Nejprodávanější sestavy jsou skvělou inspirací i pro vás…

Celý článek

Rady a tipy 16. 12. 2018

Vánoční dárek do domácnosti? Zahradní nábytek a doplňky

Rádi byste věnovali originální vánoční dárek někomu, kdo právě rekonstruuje dům, revitalizuje zahradu, nebo miluje praktické, či stylové pomocníky do domácnosti? Věnujte blízkým praktický dárek ze sortimentu zahradního nábytku a doplňků na zahradu. Ocení je celá rodina i přátelé. Sestava…

Celý článek

Rady a tipy 10. 12. 2018

Poznáte rozdíl mezi klasickým a umělým ratanem?

Jistě jste už slyšeli o přírodním ratanu i jeho umělé alternativě. Jaké jsou mezi nimi rozdíly, který je ekologičtější a který déle vydrží? Umělý, nebo přírodní ratan? Ratanový nábytek je součástí našich domovů a zahrad už dlouhé roky. Věděli jste, že se přírodní ratan dostal do Evropy už v 16…

Celý článek

Rady a tipy 03. 12. 2018

Jak vybrat ten správný odstín nábytku na terasu

Současná nabídka vybavení na terasu je opravdu rozsáhlá. Vybrat si můžete zahradní nábytek z masivu, exotického dřeva, z hliníkových konstrukcí, kovový zahradní nábytek i moderní nábytek z plastu, který přichází na trh v množství barevných variací. Základní orientace je podle materiálu terasových…

Celý článek

Rady a tipy 19. 11. 2018