Úvod Blog Nábytek do zimních zahrad. Tipy od odborníků

Nábytek do zimních zahrad. Tipy od odborníků

18. 10. 2018 Rady a tipy

Mezi nejoblíbenější zimní zahrady dnes patří zasklené lodžie u bytů nebo skleníkové přístavby u domů, pokud zimní zahrada není už součástí novostavby. Relaxační místo se spoustou zeleně však může být i neoddělenou součástí bytu.

Při vybavování zimní zahrady berte v úvahu její vnitřní teplotu: jiná bude ve vytápěné zahradě a jiná v prostoru vyhřívaném pouze sluncem. Vybraný nábytek by měl v každém případě souznít s přírodou, protože právě o tento efekt v zimní zahradě jde. V našich zeměpisných podmínkách jsou běžné středně vytápěné zimní zahrady, a do nich můžete umístit kovový, dřevěný, ratanový, polyratanový i plastový zahradní nábytek.

Výhody a nevýhody nábytkových materiálů

Pokud se rozhodnete pro kov, počítejte ale s tím, že se pod vlivem slunečního záření rozpaluje a ve studené místnosti naopak chladí. A poněkud chladivě také působí. Chytrým řešením je kombinace dřevo + kov, kterou nabízí například hliníková sestava Diana pro 4 osoby, zkombinovaná s teakovým dřevem. Její polohovací křesla jsou nenáročná na údržbu a můžete je doplnit speciálními polstry na zahradní nábytek, odolnými vůči případné vlhkosti.

Hliníková sestava DIANA 1+4 (teak)
Hliníková sestava DIANA 1+4 (teak)

Stále žádanou klasikou je dřevěný nábytek, který však vyžaduje pravidelné ošetřování a je také dražší. Velmi hezká jsou křesla nebo celé sety z exotického ratanu, ale zrovna v zimní zahradě se výrazně projevuje jeho nevýhoda, kterou je nízká odolnost vůči vlhkosti. Řešením je pořízení nábytku polyratanového – tedy z umělého ratanu. Vzhledově dostihuje svého přírodního „bratříčka“, ale oproti němu má jen samé přednosti.

Zahradní ratanová sestava CORFU SUN antracit
Zahradní ratanová sestava CORFU SUN antracit

Tipem může být zahradní ratanová sestava Corfu Sun antracit s celoplastovou konstrukcí, která se nikdy nerozplete, nezrezaví ani neztrouchniví. Obsahuje čtvercový stolek, dvě ratanová křesla a dvě pohovky – jednu pro tři osoby a jednu pro dvě osoby. Anebo zvolte pohodlné lehátko (či rovnou dvě?), třeba do zasklené lodžie… Romantické posezení i poležení v osvěžující zeleni máte na dosah.

Zimní zahrada v pokoji? Proč ne!

V kousku „divočiny“, který si vybudujete třeba jen v rohu velkého pokoje, můžete mít v podstatě jakýkoli zahradní nábytek. Současné modely jsou tak vzhledné, že se běžně využívají i v interiérech. Snadno je sladíte s dalším zařízením a klima vůbec nemusíte řešit, protože vám budou sloužit při normální pokojové teplotě. U zimní zahrady v rámci bytu se spíše zaměřte na vyhledání rostlin, jimž stačí nižší vlhkost, která je malou nevýhodou tohoto řešení.

Chcete při zařizování zimní zahrady ušetřit čas i peníze? Vyberte si nábytkové sestavy online, v kategorii zahradní nábytek akce. Naleznete tam moderní sestavy z teaku, akácie, umělého ratanu i dalších materiálů za vynikající ceny. K dispozici je rovněž odborné poradenství zkušených pracovníků e-shopu.

Zpět na blog

Další úlovky z blogu
Prakticky i zábavně ze světa nábytku a zahrady

Máme je pohromadě. Nejprodávanější zahradní sestavy tohoto roku

Blíží se konec roku a s ním i čas bilancování. Někdo přemýšlí o svém životě a nad tím, co by mohl v příštím roce vylepšit, my zkoumáme prodeje. Rozhodli jsme se sestavit seznam nejprodávanějších sestav zahradního nábytku za celý rok 2018! Nejprodávanější sestavy jsou skvělou inspirací i pro vás…

Celý článek

Rady a tipy 16. 12. 2018

Vánoční dárek do domácnosti? Zahradní nábytek a doplňky

Rádi byste věnovali originální vánoční dárek někomu, kdo právě rekonstruuje dům, revitalizuje zahradu, nebo miluje praktické, či stylové pomocníky do domácnosti? Věnujte blízkým praktický dárek ze sortimentu zahradního nábytku a doplňků na zahradu. Ocení je celá rodina i přátelé. Sestava…

Celý článek

Rady a tipy 10. 12. 2018

Poznáte rozdíl mezi klasickým a umělým ratanem?

Jistě jste už slyšeli o přírodním ratanu i jeho umělé alternativě. Jaké jsou mezi nimi rozdíly, který je ekologičtější a který déle vydrží? Umělý, nebo přírodní ratan? Ratanový nábytek je součástí našich domovů a zahrad už dlouhé roky. Věděli jste, že se přírodní ratan dostal do Evropy už v 16…

Celý článek

Rady a tipy 03. 12. 2018

Jak vybrat ten správný odstín nábytku na terasu

Současná nabídka vybavení na terasu je opravdu rozsáhlá. Vybrat si můžete zahradní nábytek z masivu, exotického dřeva, z hliníkových konstrukcí, kovový zahradní nábytek i moderní nábytek z plastu, který přichází na trh v množství barevných variací. Základní orientace je podle materiálu terasových…

Celý článek

Rady a tipy 19. 11. 2018