Úvod Zahradní doplňky Terasová prkna z evropských dřevin

Terasové rýhované prkna přírodní SKANDINÁVSKÁ THERMO BOROVICE (jemné rýhování)

Zahradní doplňky
Terasové rýhované prkna přírodní SKANDINÁVSKÁ THERMO BOROVICE (jemné rýhování)

Skladem

THERMOBOROVICE rýhované přírodní prkno Rýhování prkna v provedení drážkování (jemné) jednostranné. Ve variantě si můžete vybrat příslušenství k terasovým deskám. Uvedená cena je za 1 kus prkna v…

Produkt je určen pouze pro osobní odběr v expedičním skladu v Uherském Hradišti, nebo po písemné dohodě v expedičním skladu v Praze.
414 Kč / ks
342 Kč bez DPH

Zvolte variantu

ks

Popis produktu Terasové rýhované prkna přírodní SKANDINÁVSKÁ THERMO BOROVICE (jemné rýhování)

THERMOBOROVICE rýhované přírodní prkno

 • Rýhování prkna v provedení drážkování (jemné) jednostranné.
 • Ve variantě si můžete vybrat příslušenství k terasovým deskám.

  Uvedená cena je za 1 kus prkna v rozměru: 26 x 118 x 3600 mm, 4200 mm

 • Orientační cena bez slevy, kterou nyní u produktu máte možnost využít:     
  - terasové prkna 975 Kč/m2 s DPH (bez slevy)

  Na 1 m2 je potřeba cca 3 m podkladových hranolů a cca 25 clipů, záleží na tvaru terasy.

 

Doprava prken:

 • uvedené ceny platí při osobním odběru prken v Uherském Hradišti nebo v Praze.
 • u zásilek v hodnotě vyšších jak 35.000,- Kč zajistíme dopravu ZDARMA.
 • v případě nižší ceny zásilky se doprava pohybuje kolem 1.000,- Kč až 2.000,- Kč s DPH dle místa doručení. V ostatních případech nás prosím kontaktujte na 00420 777 938 740

•    Použití:
Prkna jsou určena především pro podlahové použití na balkónech a terasách, jako dlažba k bazénům a dalším obdobným účelům v exteriéru.
Podkladové hranoly použijte ze stejné dřeviny jako prkna, dodržujte jejich osovou rozteč 40 cm, směr pokládky kolmo k přilehlé stavbě a vyspádování cca 1 % (1 cm / 1 metr délky). Prkna před montáží k podkladovým hranolům předvrtejte a zahlubte proti možným otřepům kolem hlavy vrutu, předejdete tak vzniku prasklin v místě uchycení, které se mohou při prudkých změnách počasí a mrazech dále zvětšovat. K montáži prken použijte nerezové vruty 3,5x45 mm / 4x40 mm, které musí být vzdáleny nejméně 5 cm od konců prken a 1,5 cm od jejich krajů. Dilatační spára mezi jednotlivými prkny je vymezena T-klipy, v případě, že je napojujete za sebou dodržujte mezeru 0,5 cm na běžný metr délky prkna (prkno 3 m – dilatační spára 1,5 cm). Záleží na počasí a způsobu skladování prken. Doporučujeme nechat montáž na specializované firmě, protože DEOKORK s.r.o. jakožto dodavatel materiálu nemůže být zodpovědný za jeho neodbornou pokládku.
Velkou výhodou je systém uchycení rýhovaných prken bez viditelných vrutů!
Rýhovaná prkna z thermoborovice jsou bezúdržbová. Časem však vlivem působení UV záření zešenou, což není vada materiálu. Pokud chcete dlouhodobě zachovat původního zbarvení dřeva doporučujeme prkna natřít nátěrem Owatrol alespoň 1x ročně, jinak dojde k zašednutí prken, kterého se můžete zbavit pomocí odšeďovače Net-trol.

•    Základní charakteristika:
Pro výrobu rýhovaných prken je použita borovice z Finska. Dřevo prochází vlhkostní a tepelnou úpravou ve speciálních sušících komorách při teplotách v rozmezí 185-212 °C. Tato výrazně zlepšuje jeho fyzikální i mechanické vlastnosti a zajišťuje životnost materiálu minimálně 30 let. Při tomto procesu jsou zničeny prakticky všechny biologické látky a proto se thermowood někdy nazývá mrtvým dřevem. Nedochází u něj tak k rozměrovým dilatacím, dřevo nenapadají škůdci a dřevokazné houby. Thermowood ale není odolné proti UV záření, které způsobuje časem zašednutí materiálu. To však nemá vliv na kvalitu ani životnost. Podle druhu dřeva, délky a intenzity ošetření dochází vlivem tepelného zpracování dřeva k více nebo méně výrazným změnám barvy. Termodřevo získává až tmavě hnědý odstín připomínající tvrdé dřeviny. Výsledná intenzita odstínu záleží na teplotě, kterou se působí na dřevo.