Úvod Zahradní doplňky Terasová prkna z evropských dřevin

Terasové rýhované prkna přírodní EVROPSKÝ MODŘÍN (hladké provedení)

Zahradní doplňky
Terasové rýhované prkna přírodní EVROPSKÝ MODŘÍN (hladké provedení)

Skladem

EVROPSKÝ MODŘÍN rýhované přírodní prkno Rýhování prkna v provedení drážkování (hladké) oboustranné. Ve variantě si můžete vybrat z nabízených dvou rozměrů rýhovaných prken. Uvedená cena je za 1…

Produkt je určen pouze pro osobní odběr v expedičním skladu v Uherském Hradišti, nebo po písemné dohodě v expedičním skladu v Praze.
261 Kč / ks
216 Kč bez DPH

Zvolte variantu

ks

Tento produkt lze objednat pouze v násobcích 4 ks.

Popis produktu Terasové rýhované prkna přírodní EVROPSKÝ MODŘÍN (hladké provedení)

 • EVROPSKÝ MODŘÍN rýhované přírodní prkno
 • Rýhování prkna v provedení drážkování (hladké) oboustranné.
 • Ve variantě si můžete vybrat z nabízených dvou rozměrů rýhovaných prken.

  Uvedená cena je za 1 kus prkna v rozměru

 • Orientační cena bez slevy, kterou nyní u produktu máte možnost využít:     
  - terasové prkna 540 Kč/m2 s DPH (bez slevy)

  Na 1 m2 je potřeba cca 3 m podkladových hranolů a cca 30 vrutů, záleží na tvaru terasy.

Doprava prken:

 • uvedené ceny platí při osobním odběru prken v Uherském Hradišti nebo v Praze.
 • u zásilek v hodnotě vyšších jak 35.000,- Kč zajistíme dopravu ZDARMA.
 • v případě nižší ceny zásilky se doprava pohybuje cca 2.000,- Kč s DPH dle místa doručení. V ostatních případech nás prosím kontaktujte na 00420 777 938 740

RÝHOVANÉ PRKNO - EVROPSKÝ MODŘÍN

Charakteristika

Kvalitní středoevropské dřevo se světle nahnědlou až načervenalou barvou. Charakteristické také pro přítomnost tmavých suků a vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům a mechanickému poškození. Prkna bez povrchové úpravy získají po čase stříbrošedý patinový vzhled a mohou se na nich začít objevovat prasklinky, které se mohou dále zvětšovat Proto doporučujeme prkna i hranoly před instalací ošetřit ze všech stran vhodnou lazurou nebo olejem. Povrchové ošetření je nutno provádět pravidelně a je doporučené dvakrát ročně, před a po sezoně.

Použití

Prkna jsou určena především pro podlahové použití na balkónech, terasách a dalším obdobným účelům v exteriéru. Ideální například pro terasy k rodinným domům. Pro možný výskyt prasklinek nedoporučujeme na místa s převládajícím chozením naboso jako jsou plochy okolo bazénů.

Montáž

Podkladové hranoly použijte ze stejné, nebo kvalitnější dřeviny než prkna, dodržujte jejich osovou rozteč max 45 cm, směr pokládky kolmo k přilehlé stavbě a vyspádování cca 1 % a cca 1 % ve směru prken, spádujeme směrem od objektu. Podklad musí být pevný či zhutněný aby nedocházelo k propadu hranolů a jejich dlouhodobému navlhání. V případě  zhutněného podkladu doporučujeme použití stěrku frakce 8/16 či 16/22 mm, při pokládce na pevný podklad je vhodné použít pod podkladové hranoly gumové podložky. Prkna před montáží k podkladovým hranolům předvrtejte a zahlubte proti možným otřepům kolem hlavy vrutu, předejdete tak vzniku prasklin v místě uchycení, které se mohou při prudkých změnách počasí a mrazech dále zvětšovat. K montáži prken použijte nerezové vruty 5x60 mm a to vždy ve dvojici. Každý vrut musí být vzdáleny nejméně 5 cm od konců prken a 1,5 cm od jejich krajů. Přesah na konci prkna by však neměl být větší než 5 cm. Mezi jednotlivými prkny dodržujete dilatační spáru cca 0,5 cm, v případě, že je napojujete za sebou pak 0,5 cm na běžný metr délky prkna (prkno 3 m – dilatační spára 1,5 cm).

K prodloužení životnosti Vaší terasy, Vám doporučujeme zakoupit doplňky z naší nabídky. To Vám zaručí, že celý systém bude kompletní.