Úvod Zahradní doplňky Terasová prkna z evropských dřevin

Terasové rýhované prkna přírodní DOUGLASKA (jemné rýhování)

Zahradní doplňky
Terasové rýhované prkna přírodní DOUGLASKA (jemné rýhování)

Skladem

DOUGLASKA rýhované přírodní prkno Rýhování prkna v provedení drážkování (jemné / jemné) oboustranné. Ve variantě si můžete vybrat z nabízených tří rozměrů rýhovaných prken. Uvedená cena je za 1…

Produkt je určen pouze pro osobní odběr v expedičním skladu v Uherském Hradišti, nebo po písemné dohodě v expedičním skladu v Praze.
250 Kč / ks
207 Kč bez DPH

Zvolte variantu

ks

Popis produktu Terasové rýhované prkna přírodní DOUGLASKA (jemné rýhování)

 • DOUGLASKA rýhované přírodní prkno
 • Rýhování prkna v provedení drážkování (jemné / jemné) oboustranné.
 • Ve variantě si můžete vybrat z nabízených tří rozměrů rýhovaných prken.

  Uvedená cena je za 1 kus prkna v rozměru: 25 x 140 x (3000 / 4000 mm)

 • Orientační cena bez slevy:     
  - terasové prkna 593 Kč/m2 s DPH (bez slevy, probíhající slevu si odečtěte)

  Na 1 m2 je potřeba cca 3 m podkladových hranolů a cca 30 vrutů, záleží na tvaru terasy.

Doprava prken:

 • uvedené ceny platí při osobním odběru prken v Uherském Hradišti nebo v Praze.
 • u zásilek v hodnotě vyšších jak 35.000,- Kč zajistíme dopravu ZDARMA.
 • v případě nižší ceny zásilky se doprava pohybuje kolem 1.000,- Kč až 2.000,- Kč s DPH dle místa doručení. V ostatních případech nás prosím kontaktujte na 00420 777 938 740

RÝHOVANÉ PRKNO - DOUGLASKA

Charakteristika

Kvalitní dřevo výrazné svými letokruhy a svou načervenalou barvou. Charakteristické také pro přítomnost větších suků a vysoký obsah pryskyřice, který napomáhá k dobré odolnosti vůči povětrnostním vlivům. Prkna bez povrchové úpravy získají po čase stříbrošedý patinový vzhled a mohou se na nich začít objevovat prasklinky, které se mohou dále zvětšovat Proto doporučujeme prkna i hranoly před instalací ošetřit ze všech stran vhodnou lazurou nebo olejem. Povrchové ošetření je nutno provádět pravidelně a je doporučené dvakrát ročně, před a po sezoně.

Použití

Prkna jsou určena především pro podlahové použití na balkónech, terasách a dalším obdobným účelům v exteriéru. Ideální například pro venkovní zastřešená prostranství. Pro možný výskyt prasklinek nedoporučujeme na místa s převládajícím chozením naboso jako jsou plochy okolo bazénů.

Montáž

Podkladové hranoly použijte ze stejné, nebo kvalitnější dřeviny než prkna, dodržujte jejich osovou rozteč max 45 cm, směr pokládky kolmo k přilehlé stavbě a vyspádování cca 1 % a cca 1 % ve směru prken, spádujeme směrem od objektu. Podklad musí být pevný či zhutněný aby nedocházelo k propadu hranolů a jejich dlouhodobému navlhání. V případě  zhutněného podkladu doporučujeme použití stěrku frakce 8/16 či 16/22 mm, při pokládce na pevný podklad je vhodné použít pod podkladové hranoly gumové podložky. Prkna před montáží k podkladovým hranolům předvrtejte a zahlubte proti možným otřepům kolem hlavy vrutu, předejdete tak vzniku prasklin v místě uchycení, které se mohou při prudkých změnách počasí a mrazech dále zvětšovat. K montáži prken použijte nerezové vruty 5x60 mm a to vždy ve dvojici. Každý vrut musí být vzdáleny nejméně 5 cm od konců prken a 1,5 cm od jejich krajů. Přesah na konci prkna by však neměl být větší než 5 cm. Mezi jednotlivými prkny dodržujete dilatační spáru cca 0,5 cm, v případě, že je napojujete za sebou pak 0,5 cm na běžný metr délky prkna (prkno 3 m – dilatační spára 1,5 cm).

K prodloužení životnosti Vaší terasy, Vám doporučujeme zakoupit doplňky z naší nabídky. To Vám zaručí, že celý systém bude kompletní.