Úvod Zahradní doplňky Terasová prkna z evropských dřevin

Terasové rýhované prkna přírodní BOROVICE (jemné rýhování)

Zahradní doplňky
Terasové rýhované prkna přírodní BOROVICE (jemné rýhování)

Skladem

BOROVICE rýhované přírodní prkno Rýhování prkna v provedení drážkování (jemné / jemné) oboustranné. Ve variantě si můžete vybrat z nabízených tří rozměrů rýhovaných prken. Uvedená cena je za 1…

Produkt je určen pouze pro osobní odběr v expedičním skladu v Uherském Hradišti, nebo po písemné dohodě v expedičním skladu v Praze.
138 Kč / ks
114 Kč bez DPH

Zvolte variantu

ks

Tento produkt lze objednat pouze v násobcích 4 ks.

Popis produktu Terasové rýhované prkna přírodní BOROVICE (jemné rýhování)

BOROVICE rýhované přírodní prkno

 • Rýhování prkna v provedení drážkování (jemné / jemné) oboustranné.
 • Ve variantě si můžete vybrat z nabízených tří rozměrů rýhovaných prken.

  Uvedená cena je za 1 kus prkna v rozměru: 26 x 146 x (2000 / 3000 / 4000 mm)

 • Orientační cena bez slevy, kterou nyní u produktu máte možnost využít:     
  - terasové prkna 473 Kč/m2 s DPH (bez slevy)

  Na 1 m2 je potřeba cca 3,0 m podkladových hranolů a cca 30 vrutů, záleží na tvaru terasy.

Doprava prken:

 • uvedené ceny platí při osobním odběru prken v Uherském Hradišti nebo v Praze.
 • u zásilek v hodnotě vyšších jak 35.000,- Kč zajistíme dopravu ZDARMA.
 • v případě nižší ceny zásilky se doprava pohybuje cca kolem 2.000,- Kč s DPH dle místa doručení. V ostatních případech nás prosím kontaktujte na 00420 777 938 740

 

RÝHOVANÉ PRKNO  - BOROVICE

 • Použití:

Prkna jsou určena především pro podlahové použití na balkónech a terasách, jako dlažba k bazénům a dalším obdobným účelům v exteriéru.

Podkladové hranoly použijte ze stejné dřeviny jako prkna, dodržujte jejich osovou rozteč 40 cm, směr pokládky kolmo k přilehlé stavbě a vyspádování cca 1 % (1 cm / 1 metr délky). Prkna před montáží k podkladovým hranolům předvrtejte a zahlubte proti možným otřepům kolem hlavy vrutu, předejdete tak vzniku prasklin v místě uchycení, které se mohou při prudkých změnách počasí a mrazech dále zvětšovat. K montáži prken použijte nerezové vruty 5x60 mm, které musí být vzdáleny nejméně 5 cm od konců prken a 1,5 cm od jejich krajů. Mezi jednotlivými prkny dodržujete dilatační spáru cca 0,5 cm, v případě, že je napojujete za sebou pak 0,5 cm na běžný metr délky prkna (prkno 3 m – dilatační spára 1,5 cm). Záleží na počasí a způsobu skladování prken. Doporučujeme nechat montáž na specializované firmě, protože DEOKORK s.r.o. jakožto dodavatel materiálu nemůže být zodpovědný za jeho neodbornou pokládku. Prkna bez povrchové úpravy získají po čase stříbrošedý patinový vzhled a mohou se na nich začít objevovat drobné prasklinky, které se mohou dále zvětšovat, proto doporučujeme prkna i hranoly natřít vhodnou lazurou nebo olejem.

 • Základní charakteristika:

Tato dřevina pocházející ze jihu České Republiky a vyznačuje se velmi hustou strukturou. Borovice je trvale zelený, až 40 m vysoký, jehličnatý strom dožívající se věku až 350 let. V horní části kmene je červenooranžová, v dolní části šedavá. Je výrazně světlomilná a netolerantní k zastínění. Roste na mělkých chudých sušších písčitých až kamenitých půdách, také se vyskytuje na rašelinných a bažinných půdách, někde i na půdách zasolených. V ČR se vyskytuje po celém území vyjma poloh cca nad 1000 m n.m., velmi často pěstována v kulturních lesích a v parcích.